Koci hotel – jaki wybrać?
Koty
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Koci hotel – jaki wybrać?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podróżowanie z kotem nie zawsze jest możliwe. Nie każdy też ma to szczęście, że może pozostawić swojego mruczka pod opieką zaufanych, bliskich osób. Co zrobić w takiej sytuacji? Rozwiązaniem może okazać się koci hotel! Jak go wybrać? Na co zwracać uwagę, aby mieć pewność, że oddajesz pupila w dobre ręce?

Koci hotel? Zaufaj sprawdzonym opiniom

Jako miłośnik kotów z pewnością masz wielu znajomych, którzy także są opiekunami tych wyjątkowych zwierząt. A może znasz sprawdzone internetowe fora, na których gromadzą się kociarze i wymieniają swoją wiedzą oraz doświadczeniami? Zasięgnij języka. Niewykluczone, że otrzymasz wiele godnych rozważenia propozycji. Następnie dokładnie zapoznaj się z informacjami na temat każdego z obiektów, wchodząc na ich strony lub po prostu dzwoniąc.

Osobista wizyta – bo Twoje odczucia są najważniejsze!

Nikt nie zna lepiej Twojego pupila od Ciebie. Odwiedzając dane miejsce, możesz ocenić, czy jest ono odpowiednie dla Twojego kociaka, czy ma szansę przypaść mu do gustu. Zadawaj pytania, zajrzyj w każdy kąt – oczywiście w taki sposób, aby nie zakłócać spokoju czworonożnych gości. Sprawdź, w jakich warunkach będzie mieszkał kot – czy jest czysto, czy istnieje możliwość odpoczynku w samotności, czy dostępny będzie zabezpieczony balkon, na którym pupil będzie mógł spożytkować nadmiar ciekawości. Jeśli cokolwiek wzbudzi Twoje wątpliwości lub zrodzi dodatkowe pytania, nie wahaj się prosić o wyjaśnienie.

Zasady – im bardziej rygorystyczne… tym lepiej!

Każdy godny zaufania hotel powinien posiadać przejrzysty regulamin i podpisywać umowę z opiekunem. Powinien też żądać od Ciebie dokumentów poświadczających niezbędne szczepienia, aktualne odrobaczanie i odpchlenie. Jeśli właściciel obiektu nie nalega na okazanie zaświadczeń i książeczki zdrowia, uciekaj! To nie ułatwienie, ale poważne zagrożenie. Jeżeli bowiem na tych samych zasadach, lub raczej bez zasad, przyjmowane są inne zwierzęta, nie masz pewności, że Twój podopieczny niczym się nie zarazi.

Karma? Tylko własna!

Dobre hotele dla kotów życzą sobie, aby opiekun dostarczył wraz z mruczkiem jedzenie i inne niezbędne elementy wyprawki. To bardzo słuszne postępowanie, ponieważ nowa karma mogłaby zaszkodzić czworonogowi i wywołać dodatkowy stres. Poza tym standardowe karmy bytowe nie są odpowiednie dla wszystkich kotów. Niektórym, borykającym się z różnymi problemami zdrowotnymi, muszą być serwowane karmy specjalistyczne. Wybieraj zawsze najwyższej jakości jedzenie, jak np. karmy SPECIFIC™. Dowiedz się, jakie są pory posiłków i czy istnieje możliwość dostosowania diety do indywidualnych potrzeb pupila.

Bezpieczeństwo to podstawa

Obiekt zajmujący się całodobową opieką nad zwierzętami powinien zatrudniać lekarza weterynarii lub mieć do niego dostęp o każdej porze dnia i nocy. Koniecznie sprawdź, jak wygląda ta kwestia. Dopytaj ponadto, ile zwierząt hotel przyjmuje w jednym czasie i ilu pracowników zatrudnia, czy zwierzęta są cały czas nadzorowane, czy opiekunowie poświęcają im uwagę, bawią się z nimi etc.

Wybór hotelu dla kota to poważna sprawa, gdyż powierzasz żywe stworzenie, które wymaga najlepszej opieki. Nie spiesz się z podjęciem decyzji!

Zdjęcie: materiał Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak i czym należy karmić koty?
Jak i czym należy karmić koty?
Mając zwierzaka w domu, musisz poświęcać mu czas, ale także zapewnić odpowiednią opiekę. Pamiętaj o tym, że nie każda karma będzie odpowiednia. Zobacz, jak i czym karmić swojego kota. 
Karma dla psa – jak wybrać odpowiednią dla swojego pupila?
Karma dla psa – jak wybrać odpowiednią dla swojego pupila?
Pies, oprócz naszej miłości i poczucia bezpieczeństwa, potrzebuje również bardzo dobrej jakości karmy.
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe i naturalne odżywianie Twojego pupila
Karma bezzbożowa dla kota: Zdrowe i naturalne odżywianie Twojego pupila
Karma bezzbożowa dla kota - zdrowe żywienie bez zbóż. Odkryj korzyści i troszcz się o dobre samopoczucie Twojego pupila.
Ostatnie wpisy